Producenci kostki brukowej

Jeśli zależy nam na poznaniu tych producentów kostki brukowej, którzy cieszą się największą popularnością, w pierwszej kolejności powinniśmy zainteresować się firmą Polbruk. Wskazanie właśnie jej nie jest przypadkowe, mamy bowiem do czynienia z firmą, którą można śmiało uznać za jednego z największych producentów kostki brukowej w kraju. Sama firma narodziła się w Gdańsku w dość odległym roku 1992, obecnie może się przy tym pochwalić aż trzynastoma zakładami oraz tym, że posiada 21 linii produkcyjnych.

W pierwszym okresie jej działalności firma Polbruk stawiała przede wszystkim na typowe wzory, dziś jednak jej oferta obejmuje także kilka produktów, które zasługują na miano niepowtarzalnych. Tu warto wspomnieć przede wszystkim o modelu Polbruk IDEO utrzymanym w ciepłej, jesiennej tonacji i cieszącym się szczególną popularnością na tarasach. Nie można nie zapomnieć także o modelach POMORSKI oraz Country reprezentujących to, co bardzo często jest określane mianem stylistyki ogrodowej z wystrzępionymi krawędziami. Osoby, które lubią przede wszystkim rozwiązania nieoczywiste, powinny się zainteresować linią PETRA. Ta składa się z wielu elementów, które do złudzenia przypominają łamany w naturalny sposób kamień.

Oczywiście, Polbruk nie może być pewny swojej pozycji na rynku, na tym bowiem posiada przynajmniej kilku konkurentów, z którymi zawsze musi się liczyć. Jednym z nich jest firma Libet zwracająca na siebie uwagę przede wszystkim polityką proekologiczną oraz dużą różnorodnością oferty. Ta wyjątkowość niejednokrotnie była już zresztą doceniana, a firma zbiera liczne wyróżnienia zarówno od klientów, jak i od podmiotów, które działają wraz z nią w jednej branży.

kostka brukowa, producenci

Kostki brukowe Libet można podzielić na trzy kategorie, z których każda posiada cechy charakterystyczne jedynie dla siebie. Antico to modele stylizowane, Elegante zaś jest linią składającą się z aż czterech modeli, których każdy ma nieco inną fakturę. Gdybyśmy chcieli wskazać na serię najbardziej inspirującą, z pewnością byłaby to jednak seria Colomix. Tu warto wspomnieć przede wszystkim o kostce Farmerskiej – ekologicznej, kwadratowej kostce, którą można wykorzystywać również do zasiania w jej spoinach trawy albo mchu.

​Innym ciekawym producentem kostki brukowej jest Nostalit zwracająca na siebie uwagę przede wszystkim dlatego, że oferowana przez nią kostka może być wykorzystywana do uzupełniania palisad. Tu również można liczyć na bogactwo wyboru, nietuzinkowe kształty oraz duża staranność wykonania. Osoby zainteresowane kostką brukową mają więc w czym wybierać.

Autor

Redakcja kostkatarnow.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz