Płytki drewnopodobne do pomieszczeń z ogrzewaniem podłogowym

Ostatnimi czasy ogrzewanie podłogowe coraz bardziej zyskuje na swojej popularności. Jest ono bowiem ekonomiczne, ale również i najmniej kłopotliwe. Nie wymaga bowiem od nas skomplikowanej obsługi. Dodatkowo przestrzeń ścian oraz podłóg nie jest zajęta przez grzejniki, dlatego mamy większą dowolność pod względem układania mebli. Każde pomieszczenie jest również ogrzewane równomiernie, nie unosi się aż tak bardzo kurz i latem systemy ogrzewania podłogowe mogą również służyć nam jako systemy chłodzenia. Jak widać wiele przemawia za tym, aby skorzystać właśnie z tego typu rozwiązania. Czy jednak nadaje się ono do zastosowania pod płytkami podłogowymi?  

Płytki a ogrzewanie podłogowe

Płytki podłogowe bardzo dobrze przewodzą ciepło, dlatego też są trafnym wyborem jeśli chcemy w swoim domu zastosować ogrzewanie podłogowe. Dzięki temu będziemy mogli również zmniejszyć nasze koszta jeśli chodzi o ogrzewanie poszczególnych pomieszczeń. Gruby drewniany parkiet lub też wykładziny dywanowe, spełniają raczej rolę izolatorów ciepła. Dlatego też stosując je, zmniejszamy niestety również efektywność ogrzewania, a tym samym płacimy większe rachunki.   Oczywiście okładzina podłogowa powinna spełniać również inne kryteria, musi być ona między innymi trwała. Jeśli chodzi o płytki ceramiczne, to temperatura nie wpływa negatywnie na ich wytrzymałość. Nie odkształcają się, nie wydzielają się z nich żadne szkodliwe substancje i nie kurczą się. Dlatego też bez dwóch zdań są najlepszym wyborem w tym zakresie.   W nowoczesnym budownictwie ogrzewanie podłogowe stało się swego rodzaju standardem, szczególnie jeśli mowa o łazience. Jest to bez wątpienia bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ dzięki temu można zapewnić zdrowy i przyjemny klimat w pomieszczeniu, które jest najwilgotniejsze i najbardziej problematyczne. Woda, którą użytkuje się przykładowo do kąpieli, szybciej odparowuje jeśli podłoga ma wyższą temperaturę. Tym samym podłogowe dywaniki nie są przemoczone nadmiernie i szybciej schną. Taki rodzaj ogrzewania powinien szczególnie zostać doceniony przez alergików, ponieważ pozytywnie wpływa na zredukowanie ilości występujących bakterii, grzybów czy też roztoczy na powierzchni podłogi.

płytki drewnopodobne

Płytki drewnopodobne: efektowny kompromis

Jak zostało zatem to powyżej udowodnione, płytki ceramiczne są zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem, jeśli chcemy mieć w swoim domu założone ogrzewanie podłogowe. Na jakie płytki jednak postawić? W końcu rynek oferuje nam tak wiele możliwości pod tym względem. Bez wątpienia w przypadku podłóg, świetnie sprawdzają się będą płytki ceramiczne imitujące drewno. Mogą mieć one różnorodną kolorystykę, przykładowo dębu, orzecha lub jakichś drzew typowo egzotycznych. Ich warianty kolorystyczne również są różne - naturalne, przyciemniane lub też bielone. Płytki tego typu posiadają również odmienne formaty. Niektóre z nich mogą być dość długie i nieco przypominać nam nawet panele. Inne natomiast są krótsze, mają kształt kwadrata lub małych parkietowych desek.

Oczywiście takie płytki nie są w stanie zastąpić nam naturalnego drewna. Jednak drewno pod wpływem ogrzewania podłogowego mogłoby się deformować. Poza tym ma ono skłonność do powstawania zarysowań, ścierania oraz wgłębień, powodowanych uszkodzeniami mechanicznymi. Natomiast płytki ceramiczne drewnopodobne, są zdecydowanie bardziej odporne i świetnie przewodzą ciepło.

Jakie płytki zatem wybrać? Możemy zdecydować się między innymi na model Rustic Bronze. Są one do kupienia w sklepie internetowym: https://modnalazienka.pl/rustic-bronze-198x1798-28729. Co można o nich powiedzieć? Są to drewnopodobne płytki, wielkoformatowe. Pochodzą z kolekcji Grand Wood. Przeznaczone są one do stosowania we wnętrzu, a w szczególności w salonie. Niemniej jednak charakteryzują się również mrozoodpornością, mają bardzo wysoką klasę ścieralności, a ich powierzchnia jest matowa. Są również antypoślizgowe, dlatego bezpiecznie można po nich chodzić każdego dnia. Mają one pierwszy gatunek, a ich kolor to głęboki i soczysty brąz. Oczywiście na rynku jest również wiele innych modeli płytek tego typu, które mogłyby nam się spodobać. Warto jednak celować przede wszystkim w płytki, które będą mogły służyć nam przez lata.

Autor

Redakcja kostkatarnow.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz