Nie oszczędzaj na kostce brukowej!

Jesteśmy narodem, który lubi oszczędzać, chociaż pewnie nasze możliwości finansowe nie są tutaj bez wpływu na cały obraz. Tak czy owak, bardzo lubimy wszelkiego rodzaju okazje, promocje i inne metody, pozwalające nam minimalizować wydatki. Mimo to, są inwestycje, w przypadku których oszczędzanie jest złym rozwiązaniem. Jedną z takich inwestycji są materiały budowlane, które w założeniu powinny nam służyć co najmniej przez kilkanaście lat. Jednym z przykładów takich materiałów są kostki brukowe i każdy, kto na nich oszczędzał, szczypko tego pożałował.

Nie da się ukryć, że budowa domu i jego wykończenia to wysokie koszty, nieraz rozkładane przez nas na wiele lat. Zazwyczaj chcemy jak najszybciej uporać się z wszystkimi wykończeniami, więc sięgamy po tańsze propozycje zamiast tych upatrzonych. W praktyce często przekonujemy się, że ochrona domowego budżetu bardzo mocno odbija się na jakości kupowanych elementów. Kiedy takie elementy są przeznaczone do wykorzystania przez długie lata, okazuje się, że w bardzo krótkim czasie ładny efekt uzyskany w czasie taniej inwestycji niszczeje i zostajemy z propozycją bardzo niskich lotów.

Największy problem tanie zakupy spowodują w sytuacji elementów wykorzystywanych przez nas w sposób intensywny i tych poddanych działaniu czynników niszczących, chociażby pogody. Chodzi przede wszystkim o nawierzchnie, ponieważ one są na pierwszej linii każdego frontu. Jeśli będziemy rozglądali się za kostkami brukowymi, warto jest zwracać szczególną uwagę na propozycje z segmentu premium. Warto tutaj wziąć pod uwagę fakt, że chociaż takie kostki są zazwyczaj wyraźnie droższe, cała inwestycja wcale dużo droższa nie będzie. Stosunek kosztów robocizny i materiałów przy inwestycjach związanych z kostkami brukowymi zazwyczaj wynosi 3:7, więc tak naprawdę podnosimy cenę mniejszego składnika kosztów i wzrost nie będzie w ogólnym rozrachunku aż tak widoczny. Zakup kostek lepszej jakości to w efekcie uzyskanie za podobne pieniądze znacznie lepszej jakości produktu finalnego.

Warto w tym miejscu podkreślać, kostki klasy premium to wiele korzyści, nie tylko wytrzymałość mechaniczna. Produkuje się je z lepszej jakości kruszywa i wykorzystuje się lepsze technologie produkcji. Co więcej, można uzyskać dodatkowe warstwy antypoślizgowe oraz lepszą impregnację, która skuteczniej będzie chroniła płytki przed wilgocią. Wszystko to podniesie koszt całej inwestycji o zazwyczaj około 10-25%, nie więcej.

kolory kostki, czerwona kostka brukowa

Libet Decco Aspero

Śrutowane i szczotkowane płytki wykorzystujące technologię barwienia color flex, dzięki czemu uzyskujemy charakterystyczną chropowatą powierzchnię ze zróżnicowaną kolorystyką. Wykorzystane kruszywo sprawia, że kostka wygląda ekskluzywnie, a jej faktura skutecznie ukrywa zabrudzenia, co na tarasie jest bardzo przyjemną właściwością.

Linia Decco Antico

Charakterystycznie postarzana kostka w stylu retro idealna do tworzenia tarasów lub alejek przy dworskich rezydencjach oraz zabytkowych obiektach. Mówimy tutaj o całej linii produktów, w której znajdują się propozycje mniejsze, takie jak Romano i Merano, jak również opcje większe typu Durango i Atrio. Wyróżnikami kolekcji są zróżnicowane rozmiary i kształty pozwalające na układanie efektownych mozaik oraz kolorystyka utrzymana w klimacie klasycznej elegancji.

Libet Decco Elegante

Kolekcja pozwala nam na tworzenie nawierzchni eleganckich dzięki wyrafinowanej technologii płukania pozwalającej na stworzenie nietypowych powierzchni kostki. Jest to element funkcjonalny, ale w pierwszej kolejności bazująca na wyszukanym kruszywie ozdoba tarasu i ogrodu.

Autor

Redakcja kostkatarnow.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz