Uni Decor - kostka brukowa

Mówiąc o kostce brukowej mamy na myśli szczególny rodzaj utwardzonej nawierzchni powstającej poprzez składnie ściśle do siebie przylegających kamieni, kostek kamiennych, a niekiedy także kostek ceramicznych. Układa się ją na przygotowanym w odpowiednio podłożu z tłocznia i piasku. To właśnie dzięki obu materiałom możliwe staje się jego wyrównanie, a jednocześnie mamy pewność, że zapewniono odpowiedni drenaż wody opadowej. Kostka brukowa jest chwalona przede wszystkim dlatego, że zaliczana jest do rozwiązań trwałych, nie można jednak nie docenić i tego, że w przypadku konieczności jej wymiany, demontaż nie jest wcale zadaniem skomplikowanym. Mówiąc o jej najważniejszych właściwościach warto wspomnieć i o tym, że wykazuje się odpornością na zmienne warunki atmosferyczne i różnice temperatur, jest odporna na substancje chemiczne i na ścieranie.

Jednocześnie jednym z jej znaków rozpoznawczych jest niska nasiąkliwość oraz dobre radzenie sobie z obciążeniami i to nie tylko dynamicznymi, ale i punktowymi. Dziś jej producenci są świadomi zainteresowania, jakie wzbudzają, zaskoczeniem nie jest więc to, że są nam w stanie zaproponować kostkę charakteryzującą się różnorodnym wzornictwem i kolorystyką. Najczęściej spotykamy się z kostką szarą, grafitową oraz czerwoną, jedynym ograniczeniem wydaje się dziś jednak pomysłowość samego zamawiającego. Najczęściej można ją spotkać na ścieżkach ogrodowych i chodnikach, choć pojawia się też na podjazdach, tarasach i podwórzach, drogach wewnętrznych i parkingach, a nawet na lampach, placach rozładunkowych i halach produkcyjnych. Jej ceny różnią się dość zasadniczo, najczęściej kryteria podziału dotyczą przy tym sposobu, w jaki została wykonana oraz samego rodzaju kostki brukowej. Warto też pamiętać o tym, że tak zwane kostki szlachetne potrafią być nawet kilka razy droższe niż ma to miejsce w odniesieniu do kostki brukowej w jej klasycznym wydaniu.

cena, kształt kostki

Czynnikiem, który może mieć wpływ na cenę kostki jest też jej kształt, im więc jest on bardziej oryginalny, tym droższe jest tego rodzaju rozwiązanie. W Polsce nie możemy narzekać na brak producentów, których oferta zasługuje na zainteresowanie, jedną z takich firm jest przy tym Uni Decor. Kostka brukowa tej firmy cieszy się dużą popularnością, znajduje przy tym zastosowanie zarówno wówczas, gdy mamy do czynienia z niewielkimi powierzchniami, jak i z tymi o sporych rozmiarach. Na uwagę zasługuje tak jej oryginalny kształt, jak i bogata kolorystyka, wszystko to sprawia przy tym, że powierzchnia charakteryzuje się oryginalnym, niepowtarzalnym wyglądem. Ciekawy jest zabieg polegający na podziale pojedynczych elementów, można bowiem odnieść wrażenie, że każda kostka składa się z dwóch znacznie mniejszych części. Ciekawie prezentują się też tak zwane elementy brzegowe, te bowiem umożliwiają nam tak zwane wykończenie prostoliniowe. Kostki brukowe są zresztą produkowane w bardzo szerokim asortymencie, o czym można się przekonać poddając analizie nie tylko sam ich kształt, ale również kolorystykę. Stanowi to odpowiedź na oczekiwania klientów i jest sposobem na pokazanie, jak ważne dla firmy są ich życzenia i ewentualne zastrzeżenie. Gdy mamy do czynienia z większymi obiektami, pojawia się możliwość rezygnacji z ręcznego układania kostki brukowej. Zamiast tego zastosowanie znajduje sposób mechaniczny, który jest również postrzegany jako efektywny.

Autor

Redakcja kostkatarnow.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz