Taras z płytami Teriso

Taras to jedno z najprzyjemniejszych miejsc w domu, które jest w stanie łączyć bliskość natury z typowo domowymi wygodami. Jest to równocześnie przedsionek ogrodu i przedłużenie domu. Kiedy nadchodzą ciepłe letnie dni, życie rodziny w dużej mierze przenosi się właśnie tam. Firma Polbruk przygotowała specjalną ofertę, płyty Teriso, dzięki którym możliwe jest bezproblemowe przebywanie na świeżym powietrzu w przestrzeni estetycznej, o którą w dodatku łatwo zabrać.

Łączy nas taras

Każdej wiosny taras w domu staje się jednym z najważniejszych miejsc i taka sytuacja utrzymuje się aż do jesieni. Jeśli tylko jest odpowiednio zaprojektowany, pozwoli nam na słoneczną kąpiel, zjedzenie posiłku pod chmurką oraz na odpoczynek na świeżym powietrzu w otoczeniu przyjaciół. Dookoła nas będzie masa zieleni, co niewątpliwie jest wielką zaletą. Chociaż nie wszyscy są wielkimi miłośnikami zieleni, taras zawsze przyciąga wszystkich bez wyjątku. Przygotowanie dobrego tarasu nie jest proste. Jest to bowiem miejsce specyficzne, w którym trzeba pogodzić stylistykę typowo domową z dziewiczym pięknem ogrodu. Jednym z ważniejszych elementów całej aranżacji jest stworzenie odpowiedniej posadzki z materiałów przypominających tworzywa naturalne, takich jak na przykład płyty Polbruk Teriso. Ich powierzchnia jest nieregularna, przypomina piaskowiec i świetnie komponuje się z prawdziwymi materiałami naturalnymi, takimi jak kamień i drewno, a także potrafi zgrać się z kostką brukową. Płyty Polbruk Teriso sprzedawane są w trzech odcieniach: jasnym beżu pastelle, piaskowej Saharze oraz w grafitowo-czerwonej magmie. Jest to kolorystyka stonowana, nastawiona na wierne odtwarzanie naturalnych powierzchni, do których się odnosi. Jest to idealny dodatek tak do nowoczesnych, jak i do bardziej tradycyjnych elementów architektury. Z tymi płytami można stworzyć kameralny, przytulny taras.

płyty balkonowe

Udana aranżacja

Taras zawsze musi być przedłużeniem domu, elementem domu wychodzącym poza jego bryłę. Jest to założenie estetyczne, które nie może jednak cierpieć pod względem czysto praktycznym. Odpowiednie funkcje pełnione przez taras muszą być spełniane należycie. Na tarasie musimy mieć możliwość postawienia stołu i krzeseł oraz leżaka. Musi się tam też znaleźć miejsce na grill, ozdoby ogrodowe oraz donice z kwiatami czy krzewami. Im większy taras tym lepiej, ale trzeba pamiętać, że jego powierzchni powinna być równa. Tylko w ten sposób można mu zapewnić stabilne podłoże, chociaż oczywiście samo trzymanie poziomu nie wystarcza. Niezbędne jest użycie odpowiednich płyt tarasowych Polbruk Tersio o wymiarach 43,5 x 29, 29 x 29, 29 x 14,5, 14,5 x 14,5 cm, które pozwalają skutecznie przygotować nawet bardzo dużą przestrzeń tarasu.

Polbruk Tersio jest produktem przeznaczonym na wygodne patia, które jednak w niczym nie ustępują najlepszym rozwiązaniom pod względem estetyki. Co ważne, Polbruk Tersio oferuje bardzo zróżnicowane elementy, dzięki którym można uzyskać zaawansowane wzory, także w kształcie koła, które prezentują się zaskakująco wręcz efektownie.

Podłoże zbudowane z płyt Polbruk Tersio jest trwałe, ponieważ ich grubość to aż 6 centymetrów, co zapewnia im w zupełności wystarczającą ochronę przed siłami, jakie się będą na nich pojawiać.

Wato popatrzeć na taras z płytami Polbruk Tersio w perspektywie typowo praktycznej. Dzięki nim jesteśmy w stanie stworzyć swojego rodzaju przestrzeń przejściową, dzięki której nie wchodzimy z ogrodu bezpośrednio do domu, dzięki czemu nie naniesiemy sobie do budynku piasku czy błota. Sam taras będzie z koeli bardzo łatwy do utrzymania w czystości.

Autor

Redakcja kostkatarnow.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz